Szervezeti adatok

Az egyesület adatai

Név: Szentimrevárosi Egyesület
Rövidítés: SZIE
Székhely: 1114 Budapest, Eszék u. 9-11.
Drótposta: szieposta[kukac]gmail.com
Adószám: 19672249-1-43

Az Egyesület közhasznú, így szeretettel várja 1%-os SZJA felajánlásaikat!

Bankszámlaszám:

 • OTP Bank Rt. 11711034-20425113-00000000
 • "Ruppert János atya síhelyének gondozásá"-ra elkülönített technikai számlát tartunk fenn, amelyre közvetlen utalás nem kezdeményezhető. Ha a sírhely gondozását kívánja támogatni, kérjük az Egyesület folyószámlájára utalja az összeget, és a közleményben jelezze a támogatni kívánt célt!
 • SZINT'12 (Szentimrés Nagytábor 2012.) elkülönített számlája: 2012. novemberétől megszűnt.
 • "Csángóföldi iskola" elkülönített alszámla: 2008. decemberétől megszűnt.
  E célra adományokat továbbra is vár a Dévai Szt. Ferenc Alapítvány.
 • "Az élet gyöngyei zarándokút" elkülönített alszámla: 2008. októbertől megszűnt.
  Adományokat a 2006-ban megalakult Via Margaritarum Zarándok Egyesület fogad.

Tisztségviselők

A 2023. március 29-én megtartott éves rendes közgyűlés által megbízott választmány tagjai:

A háromfős vezetőség tagjai:

Az ellenőrző bizottság tagjai:

 • Adamis Géza
 • Dobos Kornél
 • Ságodiné Molnár Ildikó

A korábbi választmányok listája itt érhető el.


Támogatóink

A SZIE tevékenységét többek között a XI. kerületi Önkormányzat, a Fővárosi Önkormányzat, a Nemzeti Kulturális Alapprogram, a Művészeti és Szabadművelődési Alapítvány, a Humanitas Civitas Alapítvány, a Fogyatékosok Esélye Közalapítvány, a Gyermek és Ifjúsági Alapprogram, az Országépítő Alapítvány segíti, de a saját kezdeményezésű Szentimrevárosi Alapítvány közreműködésével néha maga is támogat programokat (Irodalmi estek a Szent Imre házban, Szent Gellért Óvoda, Hangversenyek a ciszterci Szent Imre templomban...).

Az egyesületet 1999. óta a Fővárosi Bíróság a közhasznú szervezetek között tartja nyilván, így a SZIE támogatói élhetnek az adótörvényben biztosított kedvezményekkel. A működés rendjét az Alapszabály határozza meg.

Egyesületünk minden érdeklődő felé nyitott. Örömmel fogadjuk és várjuk!


Alapszabály

Egyesületünk alapszabálya PDF formátumban letölthető itt.